0 800 33 59 46
безкоштовно по Україні
044 334 59 46
095 282 08 08
Доставка по всій Україні. 
Від 1000 грн - безкоштовно
0
1

Вибір лазерного далекоміра

Купівля спеціалізованого обладнання, будь то дриль, пилосос або далекомір, вимагає уважного підходу і попереднього вивчення інформації. Як прийнято говорити, сім раз відміряй, один раз відріж. У цій статті розглянемо, чим же краще відміряти, щоб купити необхідний прилад без зайвої витрати грошей на непотрібні навороти.

Основні види далекомірів

Автоматичні далекоміри бувають ультразвукові та лазерні. Принцип роботи тих і інших схожий. Обидва види випромінюють сигнал і приймають його відображення, визначаючи при цьому час проходження сигналу. Виходячи з цього часу розраховується шукана відстань.

За назвою зрозуміло, що одні прилади випромінюють ультразвук, другі - лазерний промінь.

Перевага ультразвукового апарату - низька ціна. Недоліком є ​​обмеженість робочої дистанції (до 20 м) і невисока точність вимірювань. Це пов'язано з тим, що швидкість проходження звуку залежить від щільності середовища (повітря або води), через який він проходить. У запиленому або вологому повітрі точність вимірювання знижується. Якщо ультразвуковий вимірювач направити на поглинаючу поверхню (наприклад, килим на стіні), результат буде спотвореним. На занадто великих відстанях (понад 20-25 м) звукова хвиля розсіюється, і точність виміру виходить невисокою.

Лазерний далекомір позбавлений цих недоліків. Швидкість руху світлового променя не залежить від стану повітря. Промінь має більш концентрований пучок хвиль, який не розсіюється і на трьохстах метрах, тому похибка вимірювань не перевищує 3-5 мм. Промінь видно в повітрі, тому ви можете його точно направити на точку вимірювання.

Отже, вибір лазерного далекоміра обгрунтований для робіт на великих дистанціях, що вимагають високої точності.

Основні функції далекоміра

Лазерний далекомір - це професійний прилад для вимірювання відстаней. Це як рулетка, тільки з електронним обладнанням та лазерним випромінювачем. Але, звичайно, коштує трохи дорожче, тому що вміє більше.

  1. Функція виміру відстані - головна і визначальна для цього приладу. Залежно від класу апарата максимальна дистанція для вимірювання обчислюється від 30 до 200 метрів з незначною похибкою. Дальність і точність вимірювання - це першочергові за важливістю фактори при виборі.
  2. Вимірювання кутів - ця опція є тільки в високоточних приладах для професійного використання. Вона потрібна будівельникам, архітекторам, землемірам і іншим фахівцям схожого профілю.
  3. Запам'ятовування результатів вимірювань. Дуже корисна опція, особливо якщо вам доводиться щодня робити десятки вимірів.
  4. Аналітичні функції. Ця можливість є у далекомірів з вбудованим процесором і програмним забезпеченням. Такий апарат здатний обчислювати площу стін і стель, висоту будівлі, підсумовувати і віднімати отримані значення.
  5. Можливість безконтактної передачі даних на гаджети. Здатність, яку гідно цінують архітектори і будівельники. Всі результати транслюються на смартфон або ПК через Bluetooth.

Для використання в побуті, якщо вам потрібно провести заміри приміщень для ремонту або розміщення меблів, цілком достатньо звичайної лазерної рулетки з автоматичним виміром розмірів і виведенням даних на екран. А якщо ви будуєте будинки, робите ремонти або виготовляєте меблі на замовлення, вибирати потрібно більш складний інструмент.

Основні характеристики лазерного далекоміра

Оцінимо основні характеристики далекомірів на прикладі апаратів, представлених на сайті компанії ЕСКО. В асортименті є прилади найпопулярніших торгових марок: DeWALT і STANLEY

Мінімальний показник дистанції вимірювання у цих моделей - 9 м, максимальний - 150 м.

У всіх моделях використані лазери 2-го класу. Всі далекоміри працюють на батареях різної потужності. Цей показник важливий в тому випадку, якщо потрібно проводити багато вимірів без можливості підзарядки.

Точність вимірювання коливається від 1 мм / м до 6 мм / м. Зрозуміло, що чим менше похибка, тим вище клас приладу.

Найдешевші прилади мають обмежений діапазон вимірювань (9 м) і точність 6 мм / м.

Кращі лазерні далекоміри середнього цінового діапазону оснащені додатковими функціями.

Модель GLM150 оснащена 4-х рядковим дисплеєм з підсвічуванням, зберігає 30 останніх результатів вимірювань. За допомогою цього апарату можна визначити висоти різних сегментів, провести розрахунок висоти і ухилу скатів даху.

Далекомір GLM80 оснащений вбудованим датчиком нахилу 360 ° і поворотним автоматичним дисплеєм з підсвічуванням. Зберігає в пам'яті 20 промірів. Має таймер для виконання вимірювань в складних умовах. Підзарядка відбувається через роз'єм Micro-USB.

Прилад STHT1-77139 володіє потужним аналітичним апаратом. Він обчислює площу і об'єм приміщення, виконує непрямі вимірювання шляхом обчислення по теоремі Піфагора, може віднімати і підсумувати результати, проводити виміри з кута приміщення.

Далекомір DW03201 вимірює відстані, розраховує площу і об'єм і робить це як в метричній, так і в дюймовій системі заходів, має пам'ять на останні 30 результатів вимірювань.

Як вибрати далекомір?

Ми ознайомилися з основними відмінностями різних моделей далекомірів. Задамося питанням: лазерна рулетка - яка краще? Однозначної відповіді тут не існує. При виборі далекоміра визначте перелік завдань, які ви плануєте виконувати з його допомогою. Для цього слід розуміти:

  • як часто ви будете використовувати рулетку? (тільки в процесі домашнього ремонту або щодня в професійній діяльності);
  • що ви плануєте вимірювати? (стіни і підлогу своєї квартири, дачну ділянку, будівельні майданчики, будівлі та споруди);
  • яка точність вимірювань вам потрібна? (до міліметра або розкид значень на 5 - 10 міліметрів не є принциповим);
  • що ви будете робити з результатами промірів? (порахую, скільки шпалер і фарби потрібно для ремонту; буду проектувати будинок; буду робити ландшафтний дизайн; буду робити технічну документацію на будівлі ...).

Категорії відповідей на ці питання однозначно вказують, вам потрібен інструмент для використання в побуті, або професійний лазерний далекомір для постійної роботи.

Висновки

Таким чином, вибір лазерної рулетки зводиться до визначення своїх завдань і того набору функцій, які повинен вміти ваш далекомір.

Для застосування в домашніх умовах при підготовці до ремонту, вимірювання невеликих ділянок і т.п. вибирайте недорогі, прості в експлуатації далекоміри з базовим набором функцій.

Виконавців робіт, будівельникам, меблярам, ​​архітекторам, працівникам БТІ вибирайте високоточні далекоміри з вбудованим математичним апаратом і, можливо, бездротовою передачею даних. Вкладення в таку техніку багаторазово окупаються високою якістю вимірювань, зменшенням часу на заміри, збереження і обробку даних.

Бажаємо вдалого вибору і приємної роботи!