0 800 33 59 46
безкоштовно по Україні
044 334 59 46
095 282 08 08
Доставка по всій Україні. 
Від 1000 грн - безкоштовно
0
1

Коли можна працювати перфоратором

Коли можна працювати перфоратором

Всі ми - жителі багатоквартирних міських будинків, чиїсь сусіди. Але іноді образ сусіда асоціюється з людиною, у якого замість однієї руки - молоток, а друга геть зрослася з перфоратором. Свердління і довбання триває годинами, заважаючи відпочинку сусідів після трудового дня, а часто і у вихідні дні. Одні розводять руками і ставляться з розумінням, інші спочатку волають до совісті, а потім - до закону. Так до скількох і в який час все-таки можна працювати перфоратором в квартирі житлового будинку? І чи можна працювати перфоратором в житловому будинку у вихідні дні?

Шумимо за законом

У статтях українського законодавства описується, по яких днях і в який час допустимо проведення ремонтних робіт в багатоквартирних будинках. Шуміти будівельним інструментом допускається тільки з дозволу сусідів, у відведений для цього час: з 8 до 22 години в робочі дні тижня. У вихідні закон також не забороняє проводити ремонтні роботи, але тільки за згодою власників прилеглих квартир.

Але є ще одне «але» - це рівень шуму, що виходить із Вашого приміщення. Говорячи простою людською мовою, якщо Ви робите ремонт і як порядний законослухняний громадянин, провели опитування сусідів і отримали їх згоду, це не означає, що можна шуміти, скільки душа забажає. Для захисту населення санітарно-епідеміологічні служби розробили допустимі норми шуму в багатоквартирних будинках.

У нічний час він допустимо в межах до 55 дБ, а в денний не повинен перевищувати 63 децибел. Це можна порівняти з гучним розмовою для 63 дБ, і чітко чутної промовою для 55 дБ. З огляду на те, що самий тихий перфоратор створює шуми, починаючи з позначки в 90 децибел, з сусідами домовлятися все-таки доведеться, особливо, якщо поруч проживають сім'ї з маленькими дітьми або люди, які страждають різними захворюваннями.

Підбиваючи підсумки

Всі ми хочемо жити в чистій і затишній квартирі зі свіжим ремонтом, і як би нам не хотілося уникнути ремонтних робіт, ця доля рано чи пізно наздоганяє кожного з нас. Не бійтеся пройтися по під'їзду і попередити його жителів про майбутне проведення "гучних" робіт. Якщо Ви - новий мешканець, то це прекрасний привід познайомитися, а якщо проживаєте на цьому місці багато років, то повірте, це підвищить Ваш авторитет в очах сусідів. Узгодьте час і дні тижня, за якими Ви зможете шуміти вдосталь. Але бувають випадки, коли мирно домовитися не виходить. Що робити в цьому випадку? Відповідь однозначна: проводити ремонт, але тільки з дотриманням всіх норм закону.